Trening z poręczami do Pompek. Jakie uchwyty do pompek wybrać? Tradycyjne stalowe czy obrotowe?

Trening z poręczami do Pompek. Jakie uchwyty do pompek wybrać? Tradycyjne stalowe czy obrotowe?

Uchwyty do pompek, czy warto? Jakie uchwyty / poręcze kupić? Pompki na uchwytach obrotowych czy  zwykłych?Pompki - Trening
 

Na powyższe pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule. Kalistenika, czyli ćwiczenie z obciążeniem własnego ciała, matka ćwiczeń takich jak pompki to cały czas niedoceniana dyscyplina. Ćwiczenie pompek, sprawia, że staniesz się silniejszy nie tylko w ramionach ale i w barkach, klatce piersiowej czy plecach. Pompki to ćwiczenie, które wpływa pozytywnie na rozwój wszystkich górnych partii mięśniowych.
 

Paule Wade, jeden z mistrzów kalisteniki, w swojej książce „skazany na trening” poświęca bardzo wiele miejsca na treningi z pompkami.  Dziś, dzięki producentom uchwytów do pompek, jesteśmy w stanie wykonać jeszcze bardziej intensywne ćwiczenia. Poręcze do pompek, sprawiają, że ruch jest głębszy, dzięki czemu angażujesz jeszcze bardziej swoje ścięgna.
 

Pompki to nie tylko tradycyjne wypychanie klatki piersiowej. Spójrz poniżej. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu uchwytów, możesz separować i angażować różne partie mięśni.
 

Pompki na poręczach

Uchwyty do pompek obrotowe czy tradycyjne poręcze do pompek?
 

Na rynku istnieje wiele różnych uchwytów i poręczy do pompek i dipów. Przede wszystkim możemy rozróżnić uchwyty tradycyjne, wykonane ze stali oraz obrotowe.
 

Stalowe uchwyty do pompek cechują się bardzo wysoką wytrzymałością i stabilnością. Jeżeli masz choć minimalne problemy z utrzymaniem równowagi podczas ćwiczeń, stosuj zawsze uchwyty tradycyjne, często zwane Push Up Stand Bars
 

Obrotowe uchwyty do pompek to sprzęt, który przybył do Europy ze Stanów Zjednoczoncych. Wtedy to Jack Zatorski światowy rekordzista 2003 w wyciskaniu pompek, wylansował, do dziś popularne uchwyty Push Up Pro. Uchwyty obrotowe sprawiają, że podczas treningu będziesz odczuwać mniejszy dyskomfort ucisku na nadgarstkach, ale twoje ćwiczenia będą dużo trudniejsze niż przy zastosowaniu tych tradycyjnych. Dziś, uchwyty obrotowe, to nie tylko te znane z telewizji. Producenci nadrobili zaległości, i wielu z nich wprowadziło, ulepszoną, stabilniejszą wersję obrotowych uchwytów do pompek.
 

Pompki na poręczach i uchwytach to coś dla każdego miłośnika ćwiczeń fizycznych!
 

Sprawdź również ceny:

- Uchwyty do pompek

-  Poręcze do dipów